Ghirls postoupily do finále Ligového poháru!

Fotbalistky Celticu se prosadily v semifinále Ligového poháru, když porazily Spartans 2:1 po trefách Howatové a Mulveyové. Soupeřky přitom vedly již od sedmé minuty, kdy se za Spartans W.F.C. prosadila Collete Cavanaghová, která prošla mládežnickými týmy Celticu. Jenže Ghirls si postup vystřílely, začaly si po inkasované brance vytvářet šance a nakonec bylo jen otázkou času, kdy se i gólově prosadí. Šance měly Howatová, Rossová i Fultonová, ale ani jedna se ještě neradovala z vyrovnání. Až ve 35. minutě vymyslela gólovou šanci Maddie Fultonová, která odehrála první zápas v sezóně, skóre srovnala Kirsty Howatová. Ve druhé půli hráčky Celticu nadále tlačily hru vpřed, zatímco soupeřky těžily z brejků, Cunninghamová však již neinkasovala.

Dvacet minut před koncem provedl kouč David Haley tři změny, když stáhl mimo jiné Howatovou i Fultonovou, do hry se však vrátila Suzanne Mulveyová, nejlepší střelkyně loňské sezóny. A právě ona vsítila po návratu do kádru Celticu vítěznou trefu, když proměnila perfektní pas z nohy Montgomeryové.

Ve finále poháru čeká na Celtic souboj s ženským týmem Hibernian. O termínu se teprve rozhodne.