Griffiths a McGregor v sestavě úvodního týdne SPFL

Skotské profesionální soutěže mají za sebou první hrací týden a SPFL, která spravuje nejvyšší čtyři ligy ve Skotsku, oznámila sestavu týdne v SPFL. Jen Celtic má ve vyvolené jedenáctce dvojí zastoupení, a to Leighe Griffithse a Calluma McGregora. Celtic na úvod ligové sezóny přejel Hearts of Midlothian hladce 4:1. Do sestavy se dostalo šest hráčů z nejvyšší soutěže, zbytek tedy, včetně hráče týdne, zastupují nižší ligy.

Jedenáctku týdne vybíral sportovní novinář Craig Fowler a v duelu Celticu s Hearts jej oslnily výkony Calluma McGregora a Leighe Griffithse.

Callum McGregor zažívá skvělé období. Řádil v zápase se Sunderlandem v rámci Dafabet Cupu, kdy se trefil hned třikrát a získal cenu pro hráče utkání. Stal se v úvodu sezóny neodmyslitelnou součástí sestavy a všem soupeřům činil, díky aktivní hře založené na rychlosti a neustálém pohybu, velké problémy.

CALLUM MCGREGOR OČIMA CRAIGA FOWLERA:

Nejlepší hráč utkání, ve kterém Celtic hladce porazil Hearts 4:1. Nejen, že středopolař létal po hřišti ve svém typicky energickém pojetí hry, ale neustále podporoval útok. Sice neskóroval, ale skvěle našel Griffithse u gólu na 3:0, kterým se definitivně zápas rozhodl.

Leigh Griffiths je pak stálicí a jestliže vloni dostával často přednost Moussa Dembelé, letos vstoupil Griffiths do sezóny fantasticky. Lví měrou se podílel na vítězství na půdě belfastského Linfieldu, klíčovou postavou se stal i během dvou úvodních soutěžních zápasů skotské fotbalové sezóny, jak v lize proti Hearts, tak v Betfred Cupu proti Kilmarnocku.

LEIGH GRIFFITHS OČIMA CRAIGA FOWLERA:

Poté, co pomohl k důležité výhře v Trondheimu, přispěl Griffiths dvěma góly k vítězství nad Hearts. Ten úvodní byl nesmírně důležitý, přišel ve chvíli, kdy soupeř hrál dobře a měl šance. Druhý pak vstřelil poté, co se nádherně vyprostil z ofsajdové pasti a na druhý pokus skóroval. Tím rozhodl duel a nasměroval svůj tým k přesvědčivé a jednostranné výhře.

Do sestavy týdne se pak z nejvyšší soutěže dostali jen další čtyři hráči, obránci Jason Naismith z Ross County a Anthony O’Connor z Aberdeenu, poté dva záložníci, David Wotherspoon ze St Johnstone a dvougólový střelec Rangers FC Graham Dorrans.

PODOBA „SPFL TEAM OF THE WEEK“

Brankář: Harry LEWIS (Dundee United)

Obránce: Jason NAISMITH (Ross County)
Obránce: Anthony O’CONNOR (Aberdeen)
Obránce: Morgyn NEILL (Stranraer)
Obránce: Stelios DEMETRIOU (St Mirren)

Záložník: David WOTHERSPOON (St Johnstone)
Záložník: CALLUM MCGREGOR (Celtic)
Záložník: Graham DORRANS (Rangers)
Záložník: Andrew IRVING (Berwick Rangers)

Útočník: LEIGH GRIFFITHS (Celtic)
Útočník: Craig MOORE (Ayr United)

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.