Stačí zdravotní testy a RIVALDO COETZEE posílí Celtic

Už to tak vypadá. Navíc tuto informaci potvrdil i Brendan Rodgers, pár minut poté, co si Celtic pojistil v Astaně účast ve skupinové fázi Ligy mistrů. O kom je řeč? Rivaldo Coetzee je dvacetiletý člen jihoafrického reprezentačního týmu, který do Skotska zamíří z celku Ajax Kapské město. Na jeho profilu na anglické wikipedii už je dokonce označen přímo jako hráč Celticu. Aby se tak opravdu stalo, k tomu již nejspíš chybí jen pár formalit.

Rivaldo Roberto Genino Coetzee se narodil v jihoafrickém městečku Kakamas, které je o deset let mladší než samotný klub Celtic FC. Právě zde začínal za malý klub Kakamas Sundowns, nicméně bylo jasné, že talentovaný obránce zamíří brzo do většího klubu. Od roku 2014 je tak členem kádru předního jihoafrického klubu Ajax Cape Town, který je prakticky farmou slavného nizozemského klubu. Vždyť trenérem je bývalý výborný nizozemský reprezentant Stanley Menzo, sám rodák z Paramariba ze Surinamu.

Nejmladší reprezentant v historii země

Coetzee brzo dokázal svůj výjimečný talent prodat a již v roce 2014 začal také nakukovat do mezinárodní fotbalové scény. A 12. října téhož roku se stal historicky nejmladším hráčem, který kdy oblékl reprezentační fotbalový dres Jihoafrické republiky. A to půl roku poté, co debutoval v nejvyšší jihoafrické soutěži za Ajax CT.

Kariéra nabrala strmý růst a v sezóně 2016/2017 byl vyhlášen nejlepším hráčem sezóny v jihoafrické Premier Division. I přesto, že klub skončil v lize až desátý.

V roce 2015 byl Coetzee nominován na Africký pohár národů, jenže hned v úvodním duelu s Alžírskem se zranil. A ačkoliv je mu nyní 20 let, za národní tým odehrál již 29 zápasů. Úžasná bilance. Do Celticu by měl Coetzee přijít jako velký příslib do budoucna. A kdo ví, zda by při současné marodce v defenzivních řadách nedostal rovnou šanci i v hlavním týmu. Zprávu o odchodu hráče do skotského celku pak na sociálních sítích velmi nelibě komentovali mnozí fanoušci amsterdamského Ajaxu, nezřídka s nepochopením, že ačkoliv nizozemský tým hledá obránce, tak jednoho z nejlepších ve vlastním přidruženém celku, pouští.

 

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.