Přání fanoušků vyslyšena, PADDY ROBERTS je zpět!

Měsíce a měsíce se o tom snilo, hlavně na sociálních sítích! „Ohlaste příchod Paddyho!“ Nejčastější to reakce příznivců Celticu na jakýkoliv status klubu na facebooku, twitteru, na instagramu, kdekoliv. Sám Patrick Roberts jasně dával najevo, že jestli by ho Manchester City mělo někam poslat na hostování, tak chce domů, na Celtic Park! Ve hře byly i jiné týmy, ale srdce a rozum nakonec slaví vítězství. Patrick Roberts je zpět v Celticu!

V loňské sezóně si Roberts získal srdce příznivců Celticu. V dresu skotského mistra strávil rok a půl, získal tedy dva tituly, dokázal klubu pomoci do Ligy mistrů. A zažít s ním neskutečnou sezónu 2016/2017, sezónu bez porážky ve skotských soutěžích.

DUO TIERNEY – ROBERTS OPĚT ZASAHUJE

O výjimečném kamarádství Kierana Tierneyho a Paddyho Robertse se už taky namluvilo dosti a dosti. Oba hráči si povahově sedli, na hřišti si byli ustavičně oporami a jakoby symbolizovali toho skvělého týmového ducha, který v Celticu panoval. A panuje.

Dvojice mladých talentovaných hráčů se opět objeví v jednom týmu. Patrick Roberts se vrací na roční hostování do Glasgowu. Dvacetiletý anglický fotbalista vloni odehrál za Celtic 43 zápasů s bilancí 15 branek.

JAK FANOUŠEK LIVERPOOLU ZAKOTVIL V MANCHESTERU

Patrick Roberts začínal s fotbalem v provinčním městečku Molesey, které čítá necelých 20 000 obyvatel. Seniorský tým hraje osmou nejvyšší soutěž v zemi, a tak se dalo čekat, že talentovaný mladík brzo zamíří do světa. Následoval přesun do Wimbledonu AFC, i díky studijním povinnostem ve Wimbledon College, a hlavní zlom přišel v roce 2010, kdy Roberts zakotvil ve Fulhamu.

Právě v tomto klubu také poprvé Roberts naskočil do seniorského fotbalu, v sezóně 2014/2015 odehrál 19 zápasů za hlavní tým. V sedmnácti letech také poprvé naskočil do Premier League. Dne 22. dubna 2014 se dostal na trávník v 55. minutě zápasu proti Manchesteru City a podílel se tak na vítězství.

Právě v Citizens podepsal Roberts smlouvu, a to dne 19. července 2015. Přitom jeho rodiče pocházejí z Merseyside, tedy z oblasti dosahu Liverpoolu FC. Právě jim Roberts fandí, ale angažmá v tomto slavném klubu se Roberts zatím nedočkal. V Citizens se příliš do kádru nedostal, ovšem příležitost pořádně o sobě dát vědět dostal na Celtic Parku. A šanci chytl za vlasy. A protože v létě roku 2017 nevybojoval v rámci přípravy místo v základu Citizens, anglický klub začal znovu hledat místo pro hostování Robertse. Nakonec se opět spojila osvědčená vazba Celtic – Roberts.

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.