Debutant Édouard gólem posvětil výhru 4:1

Po reprezentační přestávce vyrazil Celtic do dalších ligových bojů a na půdě Hamiltonu jej čekal těžký souboj s aktuálně čtvrtým týmem tabulky. Brendan Rodgers se nebál postavit základní osu týmu do hry. Odpočívat pak nechal Leighe Griffithse a do hry nenaskočil ani uzdravený Moussa Dembelé. Naopak premiéru, nakonec gólem lemovanou, si zapsal Odsonne Édouard. Návrat do dresu Celticu pak zažil i Patrick Roberts.

CELTIC ROZHODL TŘEMI GÓLY V PRVNÍ PŮLI

Již od úvodních minut to byl Celtic, který v ofenzivní sestavě s pouze třemi obránci a pěti záložníky diktoval tempo hry. Již ve třetí minutě vystřelil Armstrong, ještě tedy přestřelil. O chvíli později zkoušel Roberts poslat za obranu Édouarda, čemuž udělal sporným verdiktem pomezní rozhodčí přítrž – mával offside. V osmé minutě zahrozil dobře hrající Sinclair, poté další akci zastavil tentokrát již špatně posouzené postavení mimo hru.

V 17. minutě se však skóre měnilo. Z levé strany napřáhl Stuart Armstrong a míč zapadl přesně za tyč branky Hamiltonu. A pak už to šlo ráz na ráz. Nebezpečně pálil McGregor a ve 29. minutě se rozeběhl Édouard. Z toho nakonec těžil Scott Sinclair, který nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Ve 37. minutě kopali hosté přímý kop a postavil se k exekuci Édouard. Místo centru zkusil z pravé strany zamířit na přední tyč a moc nechybělo, aby se hosté radovali potřetí.

K tomu došlo až ve 42. minutě, když se k odraženému míči dostal Scott Sinclair a znovu neomylně poslal balón do sítě.

PREMIÉROVÝ ZÁSAH ÉDOUARDA V DRESU BHOYS

Dalo by se říci, že do druhé půle oba týmy vstupovaly za již téměr rozhodnuté situace. Dlouho se také na trávníku nedělo nic zvláštního, až v 58. minutě zahrozil Roberts, jeho rána byla zblokována. O tři minuty později nabídl Sinclairovi luxusní šanci Tierney. Pas za obranu mohl autor dvou branek buď přetavit v hattrick, nebo předat vpravo na Édouarda. Rozhodl se zakončit, ale lehký lob skončil nad brankou.

O čtyři minuty později se již Édouard přihrávky dočkal, míč mu předal Roberts a čerstvá francouzská posila Odsonne Édouard předvedl svůj potenciál v plné kráse. Po krásné individuální akci s úžasným zrychlením lehce zakončil a skóre se měnilo počtvrté. Nikoliv však naposledy.

Jenže poté, co Sinclair zahodil šanci na hattrick ránou do tyče branky Hamiltonu a Édouard v další příležitosti v 85. minutě minul, dočkali se kosmetické úpravy domácí. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Gogic.

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.