Moussa Dembelé v hledáčku Crystal Palace

Francouzský útočník Celticu Moussa Dembelé přitahuje již delší dobu pozornost předních evropských klubů, jako jsou například Juventus, Chelsea či Dortmund a další. Teď se zdá, že do souboje o služby rodáka z Pointose vstoupí anglický tým Crystal Palace. Informaci přinesly zpravodajské servery Daily Record a Sports Illustrated. Dembelé zamířil na Celtic v roce 2016 jako volný hráč z Fulhamu, v minulé sezóně odehrál za Celtic 39 utkání napříč všemi soutěžemi.

Crystal Palace se snaží řešit problém s neefektivitou svých útočníků. Hlavně belgický útočník Christian Benteke nikterak nezářil, ve 31 ligových zápasech vstřelil jen 3 branky. Sedmdesátiletý manažer Roy Hodgson tak hledá alternativu k Wilfriedu Zahovi.

Dembelé: 88 zápasů = 48 gólů

Dembelé, který příští měsíc oslaví 22. narozeniny, přišel z Fulhamu jako volný hráč a hned v první sezóně se stal hvězdou týmu. Během dvou fotbalových ročníků odehrál za Bhoys 88 utkání a v nich nastřílel 48 branek. Smlouvu na Celtic Parku má Dembelé ještě do roku 2020. Loňskou sezónu z části ovlivnilo zranění z letní přípravy, kdy Dembelé absentoval dva měsíce.

Francouzský talent také zakotvil v národním týmu do 21 let, v listopadu 2017 se blýskl hattrickem v soutěžním utkání proti Slovinsku. Francii tak vystřelil výhru 3:1. Skóroval také letos v březnu v Kazachstánu.

 

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.