Mládežnické týmy posílí patnáctiletý talent Ben Wylie

Na Celtic Park míří další nová tvář. Z kádru severoirského klubu Linfield U19 získali Bhoys talentovaného patnáctiletého záložníka BENA WYLIEHO. Ten se 1. července připojí k mládežnickým výběrům Celticu v přípravě na novou sezónu. Wylie je mládežnický reprezentant Severního Irska, dvakrát oblékl dres výběru do 17 let. Teď se tedy bude na další svou hráčskou kariéru připravovat ve vyhlášené fotbalové škole Celticu Glasgow.

Wylie se narodil 29. června 2002, tudíž za pár dní oslaví šestnácté narozeniny. Doposud působil v mládežnických týmech severoirského předního klubu Linfield FC, se kterým se Celtic potkal v kvalifikaci na uplynulý ročník Ligy mistrů. Incident se skleněnou lahví dopadnuvší poblíž Leighe Griffithse asi netřeba připomínat.

Reprezentační zkušenost v kvalifikaci na EURO U17

Rodák z Ballymeny strávil v Linfieldu spoustu sezón a dost o jeho kvalitách i potenciálu ví i manažer hlavního týmu Linfieldu David Healy, bývalý hráč Rangers FC. „Není pro mne žádné překvapení, že po Benovi sáhl tak velký klub, jakým Celtic je. Pro Bena je to obrovský krok v kariéře, příští týden jej čeká začátek dalšího fotbalového růstu,“ prozradil Healy.

Wylie poutal pozornost mnoha klubů napříč Anglií a Skotskem. Aby ne, mladý středopolař zářil v mezinárodních zápasech, vždyť pomohl k senzační výhře mládežnickému výběru Linfield Rangers v souboji s Bayernem. Své si odvedl v reprezentačních výběrech a v květnu pomohl Linfieldu vyhrát i mládežnický severoirský pohár.

Na přelomu října a listopadu 2017 byl Wylie součástí týmu do 17 let, který nastoupil do kvalifikace na EURO U17. První duel proti Švýcarsku (0:5) sledoval jen ze střídačky, do druhého proti Belgii (0:3) naskočil na pět minut. V posledním zápase proti Maltě již odehrál celé utkání a podílel se na vítězství 1:0.

Healy: Jsem zklamán z Benova odchodu, ale Celtic se o něj postará

Manažer Linfieldu David Healy v rozhovorech pro ostrovní média nešetřil chválou na mladou posilu Celticu. „Ben je skvělý na míči, má výbušnost a je plně oddaný fotbalu. Jsem samozřejmě velmi zklamán, že takhle talentovaný hráč opouští Linfield. Ale udržet ho v kádru proti nabídkám klubů jako je Celtic je nereálné,“ smutnil Healy.

Podle něj má Wylie jednu důležitou vlastnost, která pomáhá mladým hráčům vyrůst ve velmi kvalitní fotbalisty. „Je oddaný, odhodlaný, má správnou mentalitu. Fotbalu obětuje veškerý čas a věřím, že v Celticu herně velmi poroste. Viděl jsem spoustu kluků, co odešli do druhé, třetí anglické ligy a za chvíli byli zpět. Věřím, že Wylieho případ to nebude,“ zmínil Healy.

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.