Celtic sestřelil belgického vicemistra hladce 4:1

Fotbalisté skotského mistra mají za sebou poslední přípravné utkání. Na svém hřišti v Celtic Parku předvedli skvělý výkon a belgického vicemistra, Standard Lutych, porazili hladce 4:1. Výborné utkání odehrálo opět francouzské ofenzivní duo Dembelé – Edouard, které během přípravy svorně nastřílelo po třech gólech. První gól na Celtic Parku pak zaznamenal Michael Johnston.

Již od úvodních minut byl Celtic, který do zápasu nastoupil v nejsilnějším současném složení, lepším týmem. Již v páté minutě hnal útok středem Forrest, ale přihrávka na Dembelého neprošla. O dvě minuty později zahrozilo francouzské duo Edouard – Dembelé, ale ani tentokrát k přímému ohrožení branky Lutychu nedošlo. V 11. minutě ale již byl Celtic velmi blízko, když Dembelé trefil břevno. Skvěle hrající Celtic se dočkal o pár minut později. McGregor narazil míč Edouardovi a ten, stejně jako v Alaškertu, otevřel skóre zápasu. Nádherně umístil míč do šibenice branky Standardu.

O čtyři minuty později ještě Dembelého vychytal brankář, vzápětí už ale přišla druhá branka. Hosté zachybovali v defenzívě a Dembelé se dokázal protlačit k míči, který uklidil k levé tyči soupeřovy branky. Ve 26. minutě zahrozili i hosté, ale Bain si s první ránou na branku hladce poradil. Ve 32. minutě Dembelé hlavičkoval po rohovém kopu nad, o osm minut později, po dalším rohu, napálil Edouard míč vedle branky. Z dalšího útoku se skóre měnilo znovu. Ntcham se rozeběhl středem, poslal míč do křídla na McGregora, jehož technické zakončení na zadní tyč bylo dokonalé.

Do druhé půle poslal Brendan Rodgers kompletně novou sestavu se spoustou mladých hráčů a obraz hry se vyrovnal. Po dlouhých minutách bez výraznějších šancí však Celtic prchl do brejku a po přihrávce Sinclaira se ve stoprocentní šanci prosadil Mikey Johnston. O chvíli později přidal Sinclair další trefu, ale rozhodčí ji správně neuznal pro ofsajdové provinění. Diváky pak pobavilo nečekané spuštění zavlažovacího zařízení, které pokropilo v 77. minutě hráče přímo během hry. To již byl stav skóre 4:1, když v 72. minutě prudký pas do vápna trefil nechytatelně pod břevno Duje Čop.

STATISTIKY

Góly: 15. Edouard (McGregor), 21. Dembelé, 41. McGregor (Ntcham), 62. Johnston (Sinclair) – 72. Čop. Bez karet. Fauly: 12:8. Rohové kopy: 5:6. Střely na branku: 7:4. Střely mimo branku: 6:4. Střely celkem: 13:8. Ofsajdy: 3:0. Muž zápasu dle celticfc.cz: Michael Johnston.
Sestava 1. poločas: Bain – J. Hendry, Ajer, Šimunovič, Tierney – Brown, Ntcham – McGregor, Forrest – Edouard, Dembelé.
Sestava 2. poločas: Hazard – Ralston, Welsh, Compper, Miller – Kouassi, Allan – Johnston, Henderson, Sinclair – Christie.