Tým U14 odletěl do zámoří na pohár Youth ICC

Do zámoří si to namířil mladý potěr Celticu. Výběr do 14 let se bude v USA účastnit Youth International Champions Cupu, turnaje určeného hlavně pro velké fotbalové talenty. Kromě Celticu se na něm představí i výběry dalších předních evropských i světových klubů, například Arsenalu, Bayernu, Liverpoolu, Chelsea, LA Galaxy a dalších. Krom toho se v osmi čtyřčlenných skupinách představí i mládežnické výběry některých států USA. Finále turnaje, který začne prvními zápasy 16. července, je v plánu 22. července. Turnaj se kompletně odehraje ve sportovním centru v Orlandu na Floridě.

Každá tříčlenná skupina je složena z jednoho zahraničního týmu, z jednoho mládežnického týmu klubu z USA a pak z jednoho hráčského výběru z talentů v rámci některého ze státu USA. Ve skupině 2 se kromě Celticu představí také DC United a výběr mladých talentů z Kalifornie.

Skupina 1: Arsenal, New York Red Bulls, výběr Ilinois
Skupina 2: CELTIC, DC United, výběr Kalifornie
Skupina 3: Bayern Mnichov, Real Salt Lake, výběr Pensylvánie
Skupina 4: Chelsea, Houston Dynamo, výběr Severní Karolíny
Skupina 5: Tottenham Hotspur, New York City FC, výběr Arizony
Skupina 6: Atlético Madrid, Philadelphia Union, výběr Floridy
Skupina 7: Borussia Dortmund, Los Angeles Galaxy, výběr New Jersey
Skupina 8: Liverpool FC, Seattle Sounders, výběr Virginie

Celtic se na úvod turnaje představí v souboji proti výběru Kalifornie (17.7. v 0:30 našeho času), poté proti DC United (17. 7. ve 22:30 našeho času) a na závěr skupinové fáze pak v utkání napříč skupinami proti Seattle Sounders FC (19. 7. v 0:30 našeho času). Do dalších bojů postupuje vždy jen vítěz skupiny. Pokud by Celtic postoupil, utká se s vítězem skupiny 6.

Foto: twitter @CelticFCAcademy

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.