Australský talent Daniel Arzani na dva roky do Celticu?

Tom Rogic pravděpodobně nebude již brzy jediným australským hráčem v Celticu. Kádr držitele sedmi skotských titulů v řadě nejspíše rozšíří talentovaný teenager DANIEL ARZANI, který doposud působil v celku Melbourne City FC. Jeden z nejmladších účastníků uplynulého MS v Rusku však odletěl hned po turnaji do Anglie. Jednal s Manchesterem City, mateřským klubem australského celku, o podmínkách a o své budoucnosti. Podle informací mělo dojít k dohodě s tím, že anglický klub obratem pošle Arzaniho na dvouleté hostování na Celtic Park.

Přitom o Arzaniho mělo zájem několik významných evropských celků, ať už italský AS Řím či nizozemský PSV Eindhoven. Jenže kooperace mezi Manchesterem City a Celticem, která funguje zásluhou Brendana Rodgerse, nejspíš opět zabodovala. Dalším významným faktorem je určitě možnost lepší aklimatizace mladého hráče. Na Celtic Parku totiž již roky působí Tom Rogic, který z Austrálie putoval do Skotska v podobném věku jako by měl nyní přicestovat Arzani.

Tonight we unite 🇦🇺

A post shared by DANIEL ARZANI (@iamdanielarzani) on

A ruku na srdce, skotské fotbalové soutěže nabízí více herního prostoru pro talentované mladíčky než například italská Serie A. O příchodu křídelního hráče a rodáka z Íránu již vážně referují prestižní a vesměs dobře informované servery, například ESPN. Oficiálně však doposud nebylo nic potvrzeno. Za australský národní tým odehrál Arzani pět zápasů s bilancí jedné vstřelené branky.

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.