Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna
8.8.2018 20:45 Liga mistrů 2018/2019

Reportáž

Po postupu přes Alaškert a Rosenborg čekal na Celtic ve třetím předkole Ligy mistrů těžší soupeř. Řecký mistr AEK Atény chtěl navázat na Olympiakos, který se v minulosti jako jediný řecký tým střetl se Celticem v evropských pohárech a dokázal přes něj postoupit. A hlavně, na Celtic Parku uhrál remízu 1:1. Bohužel AEK Atény se ve středu 8. srpna 2018 vydal v jeho stopách a ve Skotsku uhrál zcela stejný výsledek. Vzhledem k průběhu zápasu hodně šťastný.

Krásná branka McGregora znamenala nadějné vedení

Celtic začal od začátku zápasu velmi slušně a již ve čtvrté minutě střílel McGregor. Jeho pokus ale defenzíva AEKu zblokovala. V sedmé minutě pak tlačil přihrávku skrze vápno na sbíhajícího Edouarda Tierney, ale francouzský forvard na míč nedosáhl. A o chvíli později pálil znovu McGregor, brankář však vytáhl míč nad břevno.

Tlak Celticu pokračoval a domácí zahrozili po rohovém kopu, skóre se však neměnilo. V 13. minutě přišel velmi zajímavý moment, kdy se Tierney po levém křídle tlačil do vápna a byl na kraji vápna podražen. K nevoli diváků však rozhodčí nařídil pouze přímý kop, ze kterého Edouard trefil jen zeď.

V 17. minutě se již diváci dočkali. Tierney se znovu prosadil po levé straně, poslal míč na McGregora do vápna. Záložník Celticu si prvním dotykem připravil zakončení, které pak skvělým způsobem poslal k tyči branky aténského klubu. Celtic byl aktivnější a zdálo se, že má výborně nakročeno k důležité výhře.

Klonaridis potrestal jedinou chybu Celticu v obraně

AEK ale následně několikrát naznačil, že zbraně nesložil. Pokusy proniknout defenzívou Celticu mu však zatím nevyšly. Na druhé straně dopadl neúspěšně ani nepříjemný pas Tierneyho do vápna, k míči se nikdo z domácích neprotlačil. Poté McGregor zkoušel protlačit míč k Edouardovi do velmi slušné šance, ale hosté situaci pohlídali.

Ve 39. minutě fauloval Forrest před vápnem a Gordon musel následný přímý kop vytlačit nad břevno. Bohužel ve 44. minutě již brankář Celticu nestačil. Ve vápně zůstal zcela volný Klonaridis, ke kterému dostal Lopes míč. A Belgičan ve službách řeckého týmu propálil Gordona.

Marná snaha, vítězný gól Celtic nedal

Celtic v druhé půli postupně navyšoval tempo, ale střely McGregora a ani Ntchama nezamířily na branku. V obou případech byly zblokovány. Další útok pak zastavil rozhodčí, který pískl Hendrymu faul. V 57. minutě pak došlo na zdánlivě důležitý moment zápasu, kdy Forresta podrazil Galanopoulos a po druhé žluté mířil řecký hráč do sprch.

Jenže přesilovku Celtic i přes veškerou snahu nevyužil. Další pokus McGregora byl zablokován, Rodgers pak posílil útok vystřídání Griffithse za Rogice. Ntcham vzápětí pálil po Tierneyho přihrávce vedle. Griffithsova střela z přímého kopu pak brankáře Barkase nepolekala.

Počet šancí narůstal, Rodgers navíc ještě více posílil ofenzívu, když stáhl ze hry Lustiga a poslal na hřiště Sinclaira. Jenže Griffithsova střela byla zablokována, Ntchamovu lapil Barkas. Neuspěli ani Sinclair a McGregor, již ve druhé minutě nastavení minul po rohovém kopu Forrest. Celtic nakonec gól nedal, a s AEK Atény se rozešel smírně 1:1.