Celtic FC vs. Linfield F. C.

4 - 0
Konečný výsledek

Reportáž

Do odvetného utkání předkola Ligy mistrů vstupoval Celtic s vedením 2:0 z prvního klání, ovšem bez Leighe Griffithse, kterého nechal manažer Brendan Rodgers zcela odpočívat, neposadil ho ani na střídačku. V útoku se tak představil Moussa Dembelé a soutěžní premiéru za Bhoys si odkroutil i Olivier Ntcham. Francouzská posila odehrála výborné utkání a byla u mnoha šancí klubu, včetně obou branek Scotta Sinclaira.

Ta první se přitom zrodila již ve čtvrté minutě. Sinclair sám zatáhl po levém křídle, dal pod sebe a Ntcham vypálil na branku Linfieldu. Ke Carrollovi se míč nedostal, střelu srazil bránící hráč. Ale jen do míst, kde už sbíhal Scott SINCLAIR, jehož zakončení do prázdné branky bylo formalitou – 1:0.

Po celý zbytek první půle, a prakticky vůbec po celý zbytek zápasu, byli domácí jasně lepším týmem, ovšem další gól se jim přidat nepodařilo. Ve 20. minutě se do koncovky dostal Moussa Dembelé, v obrovské šanci ho však vychytal skvělý a nestárnoucí Carroll. O osm minut později však i on pouze sledoval míč po ráně Rogice, naštěstí pro hosty však střela zamířila těsně vedle.

Do konce poločasu si velké šance ještě vytvořili Sinclair, Dembelé i Rogic, ale ani jeden z nich se skóre nepohnul.

To se podařilo hned v začátku druhého poločasu, a byl to Tom ROGIC, který zvýšil náskok Celticu. Australský záložník převzal míč hluboko v poli, posunul si střeleckou pozici a pak z nějakých 30 metrů napálil přesně k tyči branky Linfieldu. Carroll byl tentokrát bezmocný, 2:0! Neuběhlo ani deset minut a Ntcham se snažil protlačit přihrávku Dembelému, který by se tak ocitl sám před Carrollem. Ačkoliv hostující obrana záměr překazila a srazila přihrávku, míč skončil u Scotta SINCLAIRA, který opět neváhal a nedal v jasné šanci Carrollovi nejmenší příležitost zasáhnout – 3:0!

Rozjetí domácí si na hřišti dělali co chtěli, ovšem s přídělem branek se nepokračovalo. Hattrick měl na kopačce Sinclair, který trefil po nádherné střele jen břevno branky severoirského klubu. Rodgers poté stáhl ze hry Ntchama i McGregora, které poslal odpočívat, místo nich pak do hry zasáhl Armstrong a další posila týmu, Jonny Hayes.

Celtic poté dlouhé minuty doplácel na přemíru kombinací, na druhou stranu mu již v cestě stál zcela zabarikádovaný soupeř, zuřivě bránící. Do hry se pak dostala i třetí předsezónní posila, Kundai Benyu. I on byl hodně vidět, čtvrtý gól však v nastaveném čase vstřelil jiný střídající hráč. Rogic se před vápnem snažil prokličkovat do střelecké pozice, míč mu pak hosté sice ukopli, ale jen ke Stuartu ARMSTRONGOVI. Jeho pokus z voleje mířící přímo pod břevno byl nechytatelný.

Celtic tak splnil povinnost a po výhře 2:0 v úvodním zápase doma složil Linfield dvojnásobnou výhrou. V dalším předkole Ligy mistrů čeká na Bhoys Rosenborg Trondheim, v jehož kádru je například známý dánský útočník Bendtner.