Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna Počet diváků Rozhodčí
4.8.2018 16:00 Ladbrokes Premiership 2018/2019 58778 Nick Walsh

Reportáž

Nová sezóna skotské nejvyšší soutěže je odstartována. A Celtic si hned na úvod připsal neuvěřitelnou dvacátou soutěžní výhru nad FC Livingstonem v řadě. O tříbodovém zisku rozhodli svěřenci Brendana Rodgerse již v prvním poločase. A dá se říci, že po celé utkání byl Celtic dominantním týmem.

Rychlá trefa Toma Rogice

Celtic vstoupil do zápasu dle očekávání velmi aktivně a již ve druhé minutě se do koncovky dostal Callum McGregor. Mladý brankář nováčka ligy Liam Kelly však střelu středopolaře Bhoys lapil. V osmé minutě se však již skóre měnilo. Prakticky do rohového praporku poslal míč do vápna Hayes a TOM ROGIC, byť s ním sbíhal bránící hráč, lehce hlavou zakončil. Ve 14. minutě se tlačil do zakončení Forrest, ale jeho pokus byl zblokován. První střelu hostů zaznamenal ve 21. minutě Pittman, který ovšem pro změnu minul.

A o pár chvil později znovu přišly světlé momenty Celticu. Ntchamův pokus byl ještě lapen Kellym, vzápětí na druhé straně zahrávali hosté rohový kop. Jenže k míči se dostali domácí, Tom Rogic potáhl balón přes celé hřiště, aby jej v klíčový moment předal Ntchamovi. Francouzský záložník pak servíroval podél dobíhajících obránců na zadní tyč, odkud ODSONNE EDOUARD chladnokrevně placírkou zakončil do prázdné branky. Další gól měl na noze ve 40. minutě Ntcham, jeho pokus však Kelly pokryl. A když McGregor v poslední minutě prvního poločasu nedokázal propálit bránící val, šlo se do kabin za vedení 2:0 pro skotského mistra.

První penaltu sezóny Ntcham proměnil

Celtic vstoupil do druhé půle v totožné sestavě jako v úvodu zápasu a velice záhy se skóre měnilo potřetí. Lee Miller ještě hlavou snížit nedokázal, ale poté byl na druhé straně hřiště faulovaný McGregor a Celtic měl výhodu pokutového kopu. K jeho exekuci se přihlásil OLIVIER NTCHAM a francouzský středopolař chladnokrevně k tyči zvýšil.

Tlak glasgowského klubu neuvadal, naopak. Výborně hrající Rogic měl o tři minuty později další příležitost, ale rána zpoza vápna zamířila doprostřed branky. A tam si s ní Liam Kelly poradil. Následoval setrvalý tlak, několik rohů i příležitosti Lustiga a Forresta, obě jejich střely ale defenzíva nováčka ligy zablokovala. A rána Hayese z 59. minuty skončila vedle. Na dvojí střídání hostů pak reagoval podobnou měrou Rodgers, který stáhl Edouarda a Hayese, posílil pak defenzívu příchodem Tierneyho a na hrot zamířil uzdravený Leigh Griffiths. Ten v minulosti za Livingston působil a teď byl v dresu Celticu vidět.

Hned po pár vteřinách fauloval Gallaghera, poté si pomohl útočným faulem i v souboji s McMillanem. V 68. minutě zahrozil Rogic, ale minul branku. Podobně dopadl jeho pokus i ve chvíli, kdy byl po faulu na Griffithse, za který dostal McMillan žlutou kartu, nařízen přímý kop. V 72. minutě pak lapil Kelly Griffithsův pokus hlavou, načež Rodgers stáhl ze hry výborně hrajícího Rogice. Šanci dostal mladičký Johnston. Obrovskou šanci spálil Celtic v 76. minutě, kdy si Griffiths doběhl pro nádhernou přihrávku, na jeden dotek se dostal z dosahu obránců i brankáře, ale i do těžké pozice. Z ostrého úhlu už neměl moc času na razantní zakončení a Kelly jeho pokus mířící do prázdné branky pokryl.

I poslední minuty patřily Celticu, který se snažil přidat další trefu. Jenže i přes několik dobrých pokusů domácí neskórovali. Naopak v samotném závěru nastavení se nečekaně z první střely na branku v utkání prosadili hosté. Z bezprostřední blízkosti se prosadil Scott Robinson. Celtic vyhrál v úvodu sezóny 3:1.