Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna Rozhodčí
25.7.2018 20:45 Liga mistrů 2018/2019 Bart Vertenten (BEL)

Reportáž

Bez distancovaného Šimunoviče a zraněného Dembelého vyrukoval Brendan Rodgers na Rosenborg Trondheim a ačkoliv hosté šli do vedení, tak se duel následně změnil v jednostrannou záležitost. Skvělé utkání pak odehráli oba zbývající Francouzi v týmu, jak Olivier Ntcham, tak střelec zabiják Odsonne Edouard.

Na gól Melinga odpověď až v závěru poločasu

Úvod zápasu začal aktivněji z pohledu Celticu, ale Sinclair ve druhé minutě minul branku, Ntcham o tři minuty později vypálil jen na Hansena. Ten si s pokusem záložníka Celticu poradil. Poté zkoušel zahrozit i Rosenborg, ale dva centry do vápna adresáta nenašly. Ovšem v patnácté minutě prakticky z jediné akce úvodního poločasu v podání hostů Rosenborg skóroval. Bendtner získal ve vápně trochu prostoru, posunul na nabíhajícího Melinga, který z voleje trefil k tyči.

Celtic zbraně nesložil a byl to po zbytek poločasu prakticky jen on, kdo dokázal zahrozit. Ajer ale po rohu hlavičkoval na blizší tyči hodně mimo, McGregorovu střelu po půl hodině hry chytil Hansen. Ve 34. minutě se ve vápně tlačil k míči Ntchama, zezadu byl hraničním zákrokem poslán k zemi a ačkoliv Celtic Park žádal penaltu, rozhodčí nechal k nevoli diváků hru pokračovat. Opakované záběry přitom jasně odhalily podražení Ntchama. Přesto se Celtic dočkal zaslouženého vyrovnání. Sinclairovu ránu ještě dokázali hosté srazit na roh, ve 43. minutě ale už inkasovali. Aktivní Sinclair předal míč Edouardovi, který dostal ve vápně až moc prostoru. A francouzský střelec následně trefil k tyči.

Totální dominance Celticu ve druhém poločasu

A jak Celtic skončil úvodní poločas, začal druhý. Ntcham si hned v úvodní minutě počíhal na hranici vápna, uvolnil se a krásně k tyči trefil. Bhoys převzali inciativu a mohli přidat další branky, ale McGregor trefil jen tyč a Edouard pak z přímého kopu těsně minul branku Rosenborgu. Následovala Gamboova střela, která byla tečována na roh. Po něm se do velmi dobré pozice dostal Hendry, ale na malém vápně minul.

Hosté odolávali i nadále tlaku Celticu a navíc se prezentoval naprosto zbytečným faulem na achilovky Browna Soderlund, který trochu nepochopitelně viděl jen žlutou kartu. V 67. minutě pak trefil Ntcham krásně pod břevno, jenže Hanson vytěsnil míč na horní tyč a na roh. O dvě minuty později rozebral Celtic defenzívu Trondheimu znovu a Tierney to byl, kdo dvakrát střílel, Hanson se nestačil ohánět, ale opět zachránil hosty před dalšími góly.

To byl již Celtic Park ve varu a přišel třetí gól! James Forrest vystihl přihrávku soupeře a hned poslal míč za obranu na Odsonnea Edouarda, který vykoupal Hansona a zvýšil na 3:1! Vzápětí bouřlivý aplaus uvítal Toma Rogice, který nahradil na trávníku Ntchama. V 83. minutě dostal po faulu na Forresta Meling žlutou kartu a hned poté poslal McGregor přímý kop na hlavu Hendryho, který ale trefil jen břevno! Celtic i tak po zásluze otočil vývoj duelu a jen díky Hansenovi v brance Rosenborgu duel neskončil větším rozdílem.