Celtic FC vs. Ross County F.C.

4 - 0
Konečný výsledek

Reportáž

Po neúspěšné premiéře ve skupině Ligy mistrů se Celtic představil opět na své půdě, ale samozřejmě proti celku z jiné kategorie. Místo Paris St. Germain totiž na svěřence Brendana Rodgerse čekal devátý tým SPFL, Ross County FC. A Rodgers znatelně promíchal sestavou, nechal hrát pouze tříčlennou obranu, na postu defenzivního záložníka odehrál zápas Brown a zbytek už byla ofenzivní palba – tříčlenný val záložníků Forrest – Armstrong – Rogic a na hrotu pak tentokrát duo Griffiths – Dembelé.

GÓLOVÝ NÁVRAT DEMBELÉHO

V páté minutě zápasu střílel Šimunovič, který si seběhl na míč odvrácený z rohového kopu. Jeho volej však mířil mimo tyče. Ve 13. minutě ale již Celtic uspěl. Forrestův centr nejprve z voleje Dembelé netrefil, míč se však vrátil na nohu domácích a znovu Forrest rozdával přihávku z pravé strany. Tentokrát TOMU ROGICOVI, který si seběhl a bombou na přední tyč zaskočil McCareyho!

Hned vzápětí mohl zvýšit vedení Armstrong, ale minul. Když se blížila půlhodina hry, tak hosté zachybovali v rozehrávce a byl to znovu Armstrong, kdo měl gól na kopačce. Ale kličku proti brankáři vedl ven z úhlu a zakončit pak již nedokázal. Ve 33. minutě měl gól na kopačce i Forrest, který dostal přihrávku do vápna. Ale z dobré pozice minul tyč branky hostů.

Ve 40. minutě pak dal podruhé v tomto týdnu o sobě vědět Ralston. Zatímco konflikt s Neymarem ho proslavil hlavně díky nesportovnímu chování brazilské hvězdy, tentokrát si Ralston řekl o světlo na scéně sám – trefil bombou tyč. A o chvíli později se již domácí radovali znovu. Akce po Ralstonově tyčce stále pokračovala, domácí několik desítek vteřin kombinovali, aby tlak zakončil krásnou střelou na zadní tyč MOUSSA DEMBELÉ! Ten tak oslavil svůj návrat po zranění nejlépe, jak mohl.

forrest zajistil pro celtic jasnou výhru

Druhá půle nejprve přinesla zlepšenou hru hostů, kteří těžili z přísunu nových sil do zálohy. Dvojí střídání však dokázalo oživit hru jen na krátko a po několika minutách Celtic opět převzal iniciativu. Hodně tomu pomohl moment z 52. minuty, kdy nejprve Gordon fantasticky vychytal soupeře v obrovské šanci, aby z protiútoku Bhoys potřetí skórovali. Z hranice vápna napálil míč Rogic, McCarey ještě stihl zakročit, ale střelu vyrazil jen k dobíhajícímu JAMESU FORRESTOVI.

Gól na 3:0 zlomil odpor hostů. Rogic vzápětí přestřelil branku, v 58. minutě nepřesně mířil i Bitton, Griffiths pak z trestného kopu trefil jen prostřed branky. Následně zahrozil i Édouard, který na hřišti nahradil Dembelého. A poté se Celtic dočkal čtvrté trefy. Griffithsovu ránu vyrazil McCarey do strany, kde se k míči dostal JAMES FORREST a druhou trefou v zápase pečetil na konečných 4:0.

Celtic měl ještě několik šancí, hlavně Sinclair byl blízko gólu, ale skóre se již nezměnilo. A protože Aberdeen doma velmi překvapivě remizoval s posledním Kilmarnockem 1:1, tak se Bhoys na čele SPFL osamostatnili. O příštím víkendu je však čeká první Old Firm derby. A na půdě Rangers.