Celtic FC vs. St. Johnstone F.C.

1 - 1
Konečný výsledek

Reportáž

Šlágrem čtvrtého kola SPFL se jistě stal souboj obhájce mistrovské trofeje Celticu FC s celkem St. Johnstone FC. Oba týmy v předchozích třech zápasech ligy plně bodovaly a i tentokrát zůstaly bodově rovny, byť Celtic byl postupem času stále lepším a lepším týmem a hosté mohli být rádi, že odvezli ze Celtic Parku aspoň ten bod.

ROZPAČITÝ ÚVODNÍ POLOČAS SKONČIL PROHROU

Úvod zápasu toho moc nenabídl, stadion hlavně utichl při těžkém zranění hostujícího Davidsona, který po několikaminutovém ošetřování opustil trávník za potlesku diváků na nosítkách. V jedenácté minutě zahrozili domácí a Leigh Griffiths po akci Forresta napálil jen postranní síť branky soupeře. Ve 20. minutě měl Celtic k dispozici dvě standardní situace, ale z přímého kopu se neprosadil a následný roh hosté také ubránili.

O chvíli později se zkoušel do koncovky protlačit Forrest, ale neuspěl. A na druhé straně Craig, který po sedmi minutách hry střídal zraněného Davidsona, přestřelil. To již běžela 31. minuta a Celtic se očividně herně trápil. Ani Griffithsova bomba po Tierneyho přihrávce nepřinesla Mannusovy velké problémy. Ty si naopak Celtic vyrobil sám. Dvakrát v krátké době se zadáci dostali s kombinací až ke Gordonovi a místo dlouhého nákopu pryč řešili pod tlakem přihrávky i na brankáře.

A právě ve druhém případě nezvládl odkop od branky Gordon, namazal přímo soupeři a pětatřicetiletý STEVEN MACLEAN nedal Gordonovi žádnou šanci. Ten navíc ani nešel příliš do zákroku a signalizoval offside, který se v žádném případě nekonal. Ralston se totiž nacházel blíže brankové čáře. Celtic ještě v závěru poločasu zkoušel srovnat, zvýšil aktivitu. A Scott Sinclair vystřihl fantastickou akci, kdy prošel přes pět hráčů a před přistoupením šestého již z hranice malého vápna střílel, jenže pouze do náruče Mannuse.

BOD A PRODLOUŽENÍ SÉRIE TREFIL MCGREGOR

Do druhé půle poslal Rodgers na trávník Armstronga s McGregorem, naopak stáhl Forresta a poněkud nevýrazného Ntchama. V 52. minutě přestřelil branku hostů Griffiths, který zahrával přímý kop ze solidní pozice. O minutu později Mannus lapil ránu Armstronga, aby v 60. minutě Gordon zachránil Celtic od druhé inkasované branky! Tentokrát vychytal MacLeana př jeho hlavičce.

Následně ještě Ralstona vystřídal McGregor a od té doby se prakticky hrálo na jednu branku. Šance měli Rogic, také Hayes, ale ty největší pak Griffiths s Armstrongem, které během pár vteřin pokaždé Mannus skvěle vychytal. Nakonec se ale domácí tým dočkal. Ještě před vápnem rozjel kombinaci s McGregorem Scott Sinclair, střídající středopolař se mu snažil prostrčit přihrávku zpět, ale neúspěšně. Míč se totiž odrazil opět na kopačky CALLUMA MCGREGORA, který bez váhání napálil balón k tyči – 1:1!

V 84. minutě neuspěl Rogic, o minutu později se prohnal do koncovky Scott Sinclair, jeho bomba z úhlu ale skončila jen na břevnu. Stejně dopadlo i zakončení Lustiga z 89. minuty! Ani v nastavení se již Celtic gólově neprosadil a nejen že tedy poprvé v sezóně ztratil body, ale přišel také o vedení v lize. Na první místo se totiž posunul Aberdeen, který vyhrál na půdě Partick Thistle Glasgow i díky gólu Ryana Christieho.