Falkirk FC U20 vs. Celtic FC U20

0 - 4
Konečný výsledek

Reportáž

První ligové utkání sezóny má za sebou i Development Team. Mladíci Celticu vyrazili k úvodnímu duelu SPFL na Falkirk Stadium, přičemž v brance se objevil Ross Doohan a nechyběli ani další klíčoví hráči celku, například PJ Crossan, Jamie McCart, Aidan Nesbitt a další! A Bhoys, kteří obhajují druhé místo z loňské sezóny, vstoupili do té nové skvěle.

První práci však měl již ve druhé minutě Doohan, v šesté minutě ještě pálil Shepherd. Postupem času však nadšení a aktivita domácích opadala, naopak Celtic se sžíval s prostředím a přebíral iniciativu. A v deváté minutě obránce Deas poslal míč za obranu na PJ Crossana, jeho pokus však skončil nad břevnem. Další příležitost vypracovali pro Nesbitta Johnston s Hendersonem, i tentokrát se Falkirk ubránil. Stejně jako při střele Hendryho, s jehož pokusem neměl domácí Mitchell větší problém.

trpělivé čekání na zasloužený gól

Mladí Bhoys i nadále ovládali dění na hřišti, po rychlé akci Hendersona však Crossan minul. A tentýž hráč nevyužil ani dobré přečíslení ve 20. minutě. Aktivní Crossan prošel do další příležitosti ve 26. minutě, když dobře zabojoval Nesbitt a míč prostrčil do šance Johnston. Mitchell však v domácí brance znovu Crossana vychytal. O minutu později pak Johnston přestřelil, načež se Celtic konečně dočkal. Po rohovém kopu, který rozehrál Johnston, si na hlavičku vyskočil JAMIE MCCART a z pár metrů protlačil míč do sítě – 0:1!

O šest minut později mohl zvýšit Crossan, ale jeho gólový moment měl teprve přijít. Ještě předtím se však dočkal KERR MCINROY, který těžil z dobré práce Nesbitta. Ránou z nějakých 20 metrů McInroy zvýšil na 2:0.

POJISTKY PREMIÉROVÉHO VÍTĚZSTVÍ SEZÓNY

Bhoys prakticky ovládli dění na hřišti a od 15. minuty nepustili Falkirk do hry. Ve 48. minutě se do další šance dostal Crossan, jeho bombu však brankář vyrazil na břevno a na roh. V 54. minutě zahrozili po dlouhé době i domácí, ale Shepherd přestřelil. O pár minut později ale znovu mířil vpřed Celtic a štěstí z velké dálky zkoušel Hendry, jeho tečovaná rána však skončila v rukavicích brankáře.

A v 67. minutě se Bhoys dočkali potřetí. Tentokrát se již PJ CROSSAN ve vápně dokázal gólově prosadit, když z pár metrů propálil brankáře. Celtic poté postupně začal prostřídávat hráče na hřišti, ale v 74. minutě přišla čtvrtá branka, gólová tečka za zápasem. Crossan tentokrát místo zakončení volil přihrávku a EWAN HENDERSON se svou šancí naložil skvěle, z malé vzdálenosti napálil míč do branky.

Celtic tedy vyhrál duel prvního kola SPFL Development League 4:0 na půdě Falkirku a určitě může být se vstupem do ligové sezóny.