Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna Počet diváků Rozhodčí
11.8.2018 13:30 Ladbrokes Premiership 2018/2019 19 113 John Beaton

Reportáž

Po domácí remíze 1:1 s AEK Atény v předkole Ligy mistrů čekal na Celtic těžký souboj ve skotské lize. Na půdě Tynecastle Parku v Edinburghu vyzval Hearts, celek, který v prvním kole smetl 4:1 Hamilton. Obhájce titulu nakonec v hlavním městě Skotska narazil na důraznou hru soupeře, doplněnou o velkou bojovnost. Duel pak rozhodla jediná trefa, kterou z voleje zapsal do statistik Lafferty. A Celtic si ve druhém kole soutěže připsal první porážku.

Bolavý první poločas gól nepřinesl

Již od úvodních minut bylo jasné, že na Celtic nečeká nic příjemného. Soupeř dohrával souboje na hraně pravidel, s odhodláním. A když Lafferty v osmé minutě podruhé během chvíle zajel ostře do soupeře, už viděl žlutou kartu. Tento trend pak pokračoval prakticky celé utkání. Nicméně Hearts i hrozili v ofenzívě, Gordon si první zákrok připsal již v 10. minutě. Hlavičku Laffertyho však za záda nepustil.

Ve 12. minutě se pak velmi pokorně ve vápnu pokoušel získat pokutový kop Naismith, který si tak prvně v utkání řekl o žlutý trest. Penalta se sice nepískla, ale ani teatrální výstup domácího hráče nebyl oceněn. Ve 14. minutě se další šance rýsovala pro domácí, Lafferty po faulu na svou osobu kopal přímák z bezprostřední blízkosti vápna. Ale trefil jen zeď. Ve 23. minutě pocítil přehnanou tvrdost domácích i Tierney a Mulraney se přidal k Laffertymu, obdržel žlutou kartu. Domácí pak hrozili i ve 31. minutě, přestože zůstal po srážce hlavami s Ikpeazem ležet bezvládně ve vápně Hendry.

V závěru poločasu zaktivnil hru i Celtic, po faulu na Browna kopal přímý kop Griffiths. Jenže branku těsně minul. Následně se prezentoval ostrým faulem Garuccio, který jako třetí domácí hráč dostal žlutou. Ve 45. minutě měl největší šanci půle Griffiths, který se dostal z dosahu Zlámala a zakončoval do prázdné branky. Smith však Hearts zachránil odkopem z brankové čáry. V téže situaci se nepříjemně zranil domácí kapitán Berra, pro kterého zápas skončil. Nutno dodat, že ke svalovému zranění došlo bez cizího zavinění.

Podstatně kontroverznější moment přišel v nastavení první půle. Hayes se zezadu přihnal do souboje s Naismithem, kterého v kontaktu tělo na tělo fauloval. Přitom se však záložník Celticu zranil, nicméně faulovaný Naismith před zraky jednoho z rozhodčích ještě do ležícího soupeře úmyslně kopl. A pak mu ještě velmi emotivně vynadal. Naprosto nepochopitelně však odešel z neférového souboje bez vyloučení.

Lafferty trefil krásným volejem výhru Hearts

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Celtic, ale Tierneyho pokus byl zablokován a Lustigova střela skončila u Zlámala, který ji vyrazil těsně na roh. O chvíli později měl Celtic další obrovskou šanci, ale Zlámal vychytal jak Griffithse, tak pokryl i následnou dorážku. A poté přišel klíčový moment zápasu. Na Ikpeazův centr ze zoufalství si naběhl Lafferty a tvrdou bombou k tyči rozhodl duel.

Hearts ožili, další branku mohl přidat Smith. Jenže těsně přestřelil. Vzápětí svůj několikátý karetní zákrok vytasil bývalý hráč Rangers Naismith, tentokrát již odešel z ostrého faulu na Šimunoviče se žlutým oceněním. Rodgers poté sáhl ke trojímu střídání, s jasným záměrem posílit ofenzívu. Forrest chvíli po příchodu potáhl, jak je u něj typické, po křídle, přičemž dal pod sebe na McGregora. Toho však zklamal první kontakt s míčem, jinak mohl záložník Celticu získat skvělou šanci pro svůj tým.

V 74. minutě se po skvělé hře Sinclaira dostal do zakončení Rogic, ale ke vší smůle těsně minul. V té době již Hearts prakticky jen bránili vedení, což se jim bohužel dařilo. Ani poslední náznak šance po akci McGregora k výraznému ohrožení branky Hearts nevedlo a domácí tak uhájili v tvrdě hraném utkání výhru 1:0.