Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna
15.7.2018 13:00 Příprava 2018/2019

Reportáž

Druhý přípravný duel na novou mistrovskou sezónu odehrála juniorka Celticu na půdě Kelty Hearts. Úvodní gól zápasu vstřelil domácí hráč Scott Dalziel, který si naskočil na rohový kop nejvýše a hlavou poslal míč do sítě. Celticu se podařilo vyrovnat ještě v prvním poločasu, po útoku středem se ve vápně dostal mimo hru domácí brankář a pohodlně placírkou poslal míč do sítě Jack Aitchison. Oba týmy ještě měly do konce úvodní půle šance znovu skórovat, ale výborně chytající brankáři již gól neinkasovali. Více hry měl přitom Celtic.

I v druhé půli lepším týmem mládežnický tým Bhoys, ale dlouho se nedokázali hosté dostat do koncovky. Sudí přitom na obou stranách pustil hraniční zákroky uvnitř vápna. I Celtic se poté prosadil z rohového kopu, když na malém vápně vyskočil nejvýše Lewis Bell, a ačkoliv se brankář dostal na míč, vytěsnil jej pouze do vnitřní tyče. O ní se balón dostal do sítě. Na 3:1 pak pečetil skóre zápasu po krásné přímočaré akci Ciaran Diver. Velmi dobře hrající výběr mladých Bhoys tak zvítězil na půdě svého soupeře rozdílem dvou branek a naznačil potenciál pro novou sezónu.

Góly: Dalziel – Aitchison, Bell, Diver.