Linfield F. C. vs. Celtic FC

0 - 2
Konečný výsledek

Reportáž

S poměrně očekávanou sestavou vyrukoval Celtic do prvního soutěžního utkání sezóny, když v Belfastu nasadil Brendan Rodgers rozestavení 4-2-3-1 s Griffithsem na hrotu a Sviatchenkem místo zraněného Boyaty v obraně. V Belfastu založil na dobrý výsledek již v prvním poločase, kdy byli Bhoys jasně lepším týmem.

Celtic byl již od úvodních minut aktivnější a domácí se dostávali k míči jen sporadicky. První pokus, který se však ještě nevešel mezi tyče, vypálil ve 13. minutě Rogic. O čtyři minuty později ale Griffithsův přetažený roh vrátil do prostoru před branku James Forrest a SCOTT SINCLAIR v těžké pozici odpověděl na rasistické urážky minulých dnů nejlépe jak mohl – zakončil přesně k tyči. Gól nakonec byl označen jako vlastní branka zadáka Haugheyho, který míč ještě tečoval.

Uběhlo šest minut a Celtic skóroval podruhé, znovu po rohovém kopu. Tentokrát domácí neuhlídali TOMA ROGICE, který si seběhl na rozehrávku od Griffithse a nikým neatakován propálil australský středopolař obranu i brankáře Carrolla – 0:2. Celtic i nadále vládl na hřišti, byť i domácí si vypracovali náznak šance. Ale Haughey přestřelil.

Ve 28. minutě došlo na souhru dvou dosavadních střelců, Rogic z hranice vápna posunul míč mezi dvěma beky nabíhajícímu Sinclairovi, jeho ránu ale fantasticky vychytal Carroll. O sedm minut později se pokoušel o zakončení Forrest, jeho pokus z pravého křídla ale Carroll u tyče pohlídal. Chvíli poté to byl opět Sinclair, kdo se dostal do koncovky, jeho bombu zpoza vápna musel znovu lapat Carroll, který i tentokrát výrazně podržel svůj tým. Před polovinou zápasu se ještě dostal do šance Lustig, ke kterému propadl míč po rohovém kopu. Zadák Bhoys ale z voleje těsně minul branku Linfieldu.

Hned v úvodu druhé půle dostal potřetí míč do sítě domácí branky Griffiths, ale v době finální přihrávky byl v ofsajdovém postavení, gól tak nebyl uznán. V 50. minutě zahrozil i Armstrong, opět se ale vyznamenal Carroll. Dva sporné momenty na Sinclaira a Sviatchenka pak pustil španělský sudí v 50. minutě, ten druhý ale sám Sviatchenko vyřešil. Zasprintoval proti unikajícímu soupeři, skluzem ho obral o míč a následně vyčinil rozhodčím.

V 59. minutě zahrozil Celtic opět, to z pravé strany odcentroval James Forrest, jeho pas zakončoval hlavou Sinclair, ale pouze do náruče brankáře. Z následného útoku domácích obdržel žlutou kartu Šimunovič, přímý kop pak vyboxoval vyběhnuvší Gordon. Stejnou kartu jako Šimunovič viděl v 63. minutě Garrett, který zezadu sestřelil naprosto zbytečně Armstronga, který už dávno odehrál míč. Celtic v té době opět řídil dění na hřišti a zahrával i několik rohových kopů. Po jednom z nich začali domácí fanoušci po Griffithsovi házet i láhve, načež sám hráč dostal žlutou kartu, když na to upozornil.

Hned vzápětí dostal žlutou kartu i Rogic. Brendan Rodgers pak poslal do hry čerstvé síly, Moussu Dembelého a Jonnyho Hayese. A v 71. minutě mohl zvýšit Rogic, ale minul těsně branku Linfieldu! Ve zbytečně nervozním průběhu druhé půle ještě viděl žlutou kartu Scott Brown. Nutno dodat, že stále byl aktivní pouze jeden tým. A Armstrong měl v 78. minutě na noze obrovskou šanci, ale z voleje nedal, vychytal ho skvělým zákrokem Carroll!

V 80. minutě se snažil přidat třetí gól Celticu Sinclair, ale ve vápně se k zakončení nedostal. Z dalšího útoku pálil z hranice vápna Lustig, ale s jeho ránou si Carroll hladce poradil, byť musel na zem. Po Hayesově rohu v 86. minutě si pak domácí dali málem vlastní gól, Staffordova hlavička na vlastní branku však přepadla přes břevno. Dvě minuty před koncem ještě fauloval Dembelé Carrolla, poté ještě Lustig Smythe a domácí měli přímý kop, ze kterého však ani nezahrozili.

Naopak, Dembelé vyslal již v 91. minutě parádní ránu, kterou ještě dorážel Lustig, Carroll ale znovu zachránil domácí tým fantastickými zákroky. O minutu později pak Dembelé opět protančil přes obránce, ale nedokázal překonat Carrolla. Aktivně hrající Hayes ještě vybojoval roh, který však hráči v modrém pokryli. V úplném nastavení dostal žlutou i Armstrong, který se rozhodl domluvit soupeři, od kterého schytal záložník Celticu znovu zcela zbytečný skluz zezadu na kotník.

Pro domácí bez pochyby milosrdný výsledek se již nezměnil, Linfield prohrál s Bhoys 0:2 a Celtic tak jde do odvety s klidnou hlavou a dobrým náskokem.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Góly: 17. Sinclair, 23. Rogic. Žluté karty: 64. Garrett, 69. Waterworth, 90. Smyth – 59. Šimunovič, 65. Griffiths, 66. Rogic, 74. Brown, 90. Armstrong.