Pravidla tipovací soutěže

Server www.celticfc.cz (www.celticfc.4fan.cz) pořádá v sezóně 2018/2019 tipovací soutěž na jednotlivá utkání klubu Celtic FC.

1) Účastníci

Účastnit se tipovací soutěže může kdokoliv bez omezení věku, pohlaví či klubové příslušnosti. Pro jednotlivou identifikaci tipujících jsou používány po celou dobu soutěže údaje Přezdívka a Emailová adresa.

2) TIPOVÁNÍ

Tipovací soutěž se skládá z jednotlivých Tipovacích kol. Každé kolo je vyhodnocováno zvlášť a v rámci daného kola je položeno 6 (skotské klubové soutěže) či 10 (evropské klubové soutěže) soutěžních otázek. Výjimkou je Předsezónní tipovací kolo, které obsahuje 20 tipovacích otázek.

Každá otázka je bodově ohodnocena, tento údaj je uvedený přímo u tipovací otázky. Bude-li otázka správně zodpovězena, tipujícímu připadá odpovídající počet bodů. Součet získaných bodů pak činí konečný bodový zisk tipujícího v rámci daného kola.

3) VYHODNOCENÍ TIPOVACÍ SOUTĚŽE

Vítězem tipovací soutěže 2018/2019 se stává tipující, který po skončení tipovací soutěže bude mít nejvíce bodů. Ty lze získat za správně odpovězené otázky i umístění v rámci daného kola.

3.1) Body za BĚŽNÉ tipovací kolo

V rámci každého kola soutěžící tipuje daný počet otázek. Celkový počet bodů za dané kolo je dán součtem bodů za všechny správně natipované otázky.

3.2) body za předsezónní tipovací kolo

V rámci předsezónního tipovacího kola soutěží zodpovídá na otázky, které se týkají celého ligového ročníku 2018/2019. K vyhodnocení kola tak dojde až po skončení celé ligy a může tak v samotném závěru značně ovlivnit konečné pořadí. Každá otázka má dané bodové ohodnocení a celkový bodový zisk za předsezónní tipovací kolo je dáno součtem bodů za správně zodpovězené tipovací otázky.

3.3) PRÉMIOVÉ BODOVÉ ZISKY

V rámci každého běžného tipovacího kola (tedy vyjma předsezónního tipovacího kola) budou uděleny také Prémiové body. Vítěz kola získá 3 body, druhý v pořadí 2 body a třetí 1 bod. Dojde-li k dělení pozice, např. na prvním místě budou dva tipující a na třetím také dva tipující, tak soutěžící na prvním místě dostanou shodně 3 prémiové body, soutěžící na třetím místě pak shodně po jednom bodu.

3.4) šKRTNUTÍ NEJNIŽŠÍCH BODOVÝCH ZISKŮ

Všem soutěžícím budou v konečném součtu škrtnuty vybrané nejnižší zisky v rámci daných běžných kol, a to:

  • Dva nejnižší bodové zisky v rámci tipovacích kol na zápasy evropských soutěží
  • Pět nejnižších bodových zisků v rámci tipovacích kol na zápasy skotských soutěží

Tento bod umožňuje minimalizovat dopad některých absencí či opomenutých tipování na konečné umístění soutěžícího, zároveň umožňuje novým soutěžícím zapojit se ještě v průběhu soutěže a udržet si případné šance na úspěch.

3.5) Celkový bodový zisk

Celkový bodový zisk každého soutěžícího bude získán součtem bodů za předsezónní tipovací kolo, všech získaných prémiových bodů a všech bodů za běžná tipovací kola (vyjma škrtnutých nejnižších bodových zisků).

4) CENY

Vítěz tipovací soutěže získá po jejím skončení ceny s motivem klubu Celtic FC.

Seznam cen:

5) KONEČNÉ POŘADÍ

Veškeré průběžné výsledky i konečné pořadí bude zveřejňováno přednostně na stránkách www.celticfc.cz, a to v sekci „Tipovací soutěž“. Případné změny pravidel soutěže jsou vyhrazeny. Případné dotazy i reklamace je možné směrovat na email celticfc.cz@gmail.com případně sem pod tato pravidla do komentářů.