Manažer RODGERS Brendan

Severoirský manažer a bývalý hráč Brendan RODGERS se narodil v lednu 1973 v Camlough. Během své hráčské kariéry působil na pozici obránce, mládežnickými kategoriemi prošel v Ballymena United, kde také setrval i po tři sezóny mezi muži. Následoval přestup do anglického Readingu, v roce 1993 pak v pouhých dvaceti letech zamířil do Newportu, který v současné době dokonce vlastní fanoušci tohoto klubu.

Rodgersovu hráčskou kariéru značně zabrzdily a nakonec i ukončily zdravotní problémy s kolenem. Fotbal ještě zkoušel hrát v provinčních klubech Witney Town a Newbury Town, pak ale kariéry zanechal a začal s trénováním. V roce 2004 se objevil v trenérských týmech mládeže Chelsea, kam jej doporučil Mourinhův asistent Steve Clarke. To již měl Rodgers značně procestované Španělsko, kde sbíral různé trenérské metody. Po dvou letech zamířil k rezervě Chelsea.

Za nedlouho se přiřítily první nabídky na trénink hlavního mužstva. V roce 2008 převzal Watford, o rok později pak znovu putoval do Readingu, tentokrát již jako manažer. Anglickému týmu pomohl k záchraně v soutěži.

Nicméně v Readingu nezůstal, v letech 2010 až 2012 působil na lavičce Swansea City, kterému pomohl do nejvyšší anglické soutěže a posbíral velmi záhy i mnoho individuálních ocenění. I tyto úspěchy jej dostaly do hledáčků velkých evropských a světových klubů. Nakonec jej ulovil Liverpool, který převzal v roce 2012. V roce 2014 pod jeho vedením skončil LFC v anglické Premier League druhý, sám pak převzal cenu pro manažera roku anglické nejvyšší soutěže, jako první liverpoolský kouč v historii.

Následující sezóna už tak úspěšná nebyla, Rodgers znovu nedokázal s Liverpoolem získat žádnou trofej. U týmu skončil 4 .října 2015. Bez angažmá pak zůstal až do května roku 2016, kdy po odchodu norského manažera Ronnyho Deily z Celticu zamířil právě do Skotska.

Národnost
nir Severní Irsko
Aktuální tým
Celtic FC
Věk
46