Karamoko Dembele, zlaté dítě z Celtic Parku

Letošní sezóna byla převratná. Bhoys ovládli v domácích soutěžích vše, co se dalo. Klub získal Ligový pohár, vyhrál šestý titul v řadě, v dramatickém finále dobyl FA Cup, za celou sezónu neprohrál jediné utkání, vytvořil rekord v počtu nasbíraných bodů i vstřelených branek. Akademii bohužel těsně utekl titul, i tak mládežnické týmy všeobecně potvrzují úspěšnost a kvalitu fotbalové školy na The Paradise. A pak je tu jedno jméno, které do budoucna slibuje fotbalovou poezii. Je jím čtrnáctiletý supertalent KARAMOKO DEMBELE. A co je na tom nejlepší? Tenhle malej klučík se šikovnýma nohama podepsal na Celtic Parku smlouvu!

Tenhle borec by si vás na trávníku, jak se tak říká, namazal na chleba. A v nejbližších letech tak budě dělat se soupeři na Celtic Parku. Konec diskusí, nikam se neodchází.

Pokud byste ho potkali na ulici, tak si řeknete, že je to normální, dost možná ještě předpubertální kluk. Dejte mu balon a probudíte v něm zvíře. Karamoko Dembele se narodil v Británii, 22. února 2003, v Lambethu v Londýně. V pěti letech se jeho rodiče, pocházející z Pobřeží slonoviny, přestěhovali do Glasgowa. S fotbalem začínal v pěti letech v chlapeckém týmu Park Villa, v deseti letech zamířil do mládežnické akademie Celticu.

Poprvé výrazněji na sebe upozornil v červenci 2016, kdy byl vyhlášen hráčem turnaje „St. Kevin’s Boys Academy Cup“. O mladíkovi se dozvěděl i Brendan Rodgers a čerstvě nový manažer „A“ týmu si pozval mladíčka na lehký technický trénink hlavního týmu. A v novinách rázem bylo o čem psát.

KARAMOKO: „MÝM SNEM JE HRÁT ZA HLAVNÍ TÝM“

Média pak příběh Dembeleho připomněla zanedlouho znovu, to když ještě třináctiletý klučík byl nominován na lavičku výběru do 20 let, i proto, že spousta stabilních členů týmu si plnila reprezentační povinnosti. Dembele se dostal do hry v 81. minutě, když střídal Jacka Aitchinsona, který se zanedlouho stal nejmladším hráčem, který kdy oblékl dres „A“ týmu Celticu.

O mladého hráče se strhla tahanice i na reprezentační úrovni, když Dembele během pár týdnů oblékl jak dres skotského týmu do 16 let, tak i anglického výběru o rok mladších hráčů, tedy U15. Pokračovat by však měl ve skotských barvách.

Na jedné straně je samozřejmě potřeba krotit optimismus, na Dembeleho i mládežnické trenérské týmy Celticu čeká ještě velký kus práce. Hráč to ví, jeho trenéři také. I otec Losseni Dembele: „Jsme nadšení z toho, že může Karamoko vyrůstat tady. Bylo by skvělé vidět ho hrát před fantastickými 60 000 diváky na Celtic Parku, ale všichni víme, kolik za splněním tohoto snu ještě bude práce a dřiny.“

I hlavní aktér smlouvy, sám školák Karamoko, se raduje z podpisu. „Jsem z toho nadšený, že jsem mohl podepsat smlouvu v tak skvělém klubu. Myslím si, že je zde pravé místo na to, abych se dál fotbalově rozvíjel a naplnil všechny předpoklady, které jsou do mne vkládány. A mým snem je hrát za hlavní tým Celticu.“

 

Začít konverzaci

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.